Denizli Kahvaltı Mekanları

Bugünkü yapılış şekliyle kahvaltı, kültürümüze henüz 20. yüzyılın başlarında girmiş olmasına rağmen kahvaltı alışkanlığı toplumumuzda çok iyi yer edindi. Envai çeşit kebaplar ve sayısız yemek çeşitlerini içinde barındıran Türk mutfağı, söz konusu kahvaltı olunca da tüm ihtişamıyla kendini hissettirdi. Sonuç olarak ortaya onlarca çeşit kahvaltılıktan oluşan sofralar çıktı. Son yıllarda bu alışkanlığımız aynı zamanda bir gezme alışkanlığına da dönüştü ve "kahvaltı mekanları" furyası oluştu.

Artık bir şehre iş ya da gezi amaçlı gideceğimizde "Gitmişken şöyle enfes bir kahvaltı yapalım diyerek o şehirdeki kahvaltı mekanlarını araştırıyoruz. Tabi şehrimize dışarıdan gelen ziyaretçiler de Denizli Kahvaltı Mekanları araştırması yapıyor.

Sadece bir başka şehre gittiğimizde değil... Haftasonu yaklaştıkça hepimizi kahvaltıya nereye gidelim telaşı alıyor ve telefonlarımızı elimize alıp "Denizli Kahvaltı Mekanları" diye araştırmaya başlıyoruz. O halde gelin beraber  Denizli Kahvaltı Mekanları listesini inceleyelim ve Denizli kahvaltı tavsiye ve Denizli kahvaltı fiyatları üzerine kahvaltı foursquare değerlendirmelerine de değinerek konuşalım. Denizli'de Ne Yenir, Yemek Mekanları listesine ise güncel haliyle bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Şehrimizde bu tarz mekanlar bazı muhitlerde yoğunlaşmıştır. Bu muhitleri, Bağbaşı (Acıpayam Asfaltı), Çamlık Bölgesi (ve Mehmetçik Mahallesi Civarı) şeklinde sıralayabiliriz. Acıpayam asfaltı transit yolcuların da yemek ve kahvaltı için sıkça tercih ettiği mekanlardan oluşmaktadır. Şahsi arabası ya da Rent A Car aracıyla Denizli üzerinden Muğla ya da Antalya yöresine geçenler bu yol üstündeki mekanları tercih etmektedir. Rich Meat Steak House & Kahvaltı bu mekanlardan biridir. Zeytinköy Mahallesi Acıpayam Bulvarı'nda bulunan bu mekan hakkında Foursquare'de 8 tavsiye bulunmaktadır. 0 258 242 40 44 numarasından ulaşabileceğiniz Rich Meat'e yol tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yine Acıpayam Bulvarında bulunan Erşafak Gurme Kahvaltı & Mangal & Meze, Denizli'nin popüler kahvaltı mekanlarından biridir. Erşafak Gurme adından da anlaşılacağı üzere oldukça iddialı bir kahvaltı mekanı ve ala carte menüsüyle fark oluşturuyor. Serpme kahvaltı vermeyen bu mekanda ala carte menüden istediğiniz üründen istediğiniz kadar söyleyebilirsiniz. Oldukça zengin bir kahvaltı menüsü bulunan bu mekanın Foursquare'de tam 167 tavsiyesi bulunuyor ve tavsiyelerin çoğunluğu kahvaltı üzerine! (0258) 266 47 77 numarasından ulaşabileceğiniz mekanın yol tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Denizli Kahvaltı Tavsiye

Mehmetçik bölgesinde kahvaltısıyla öne çıkan mekanlardan biri de Cafe Pi. Şehir merkezinde bulunan Cafe Pi özel gün organizasyonlarının yapıldığı yaş pasta ve kuru pasta çeşitleriyle ün yapmış bir yer. Son yıllarda kahvaltı konusunda da adından sıkça söz ettiren bu işletmenin FourSquare'de tam 188 adet tavsiyesi bulunuyor! 0546 661 11 66 numarasından rezervasyon yaptırabileceğiniz bu mekanın adresi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yine Mehmetçik'te bulunan Çipa Saklı Bahçe şehrin merkezinde adeta nefes alabileceğiniz izole bir habitat! Adı gibi şehrin merkezinde saklı bir bahçeyi andıran bu mekanda her şeyden önce yeşillikler içerisinde huzurlu hissedeceksiniz. Kahvaltı konusunda uzun yılları geride bırakan tanınırlığıyla Çipa Saklı Bahçe'de kahvaltı yapmak için (0258) 213 24 24 numarasından rezervasyon yaptırabilir yol tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Denizli Araba Kiralama hizmetiyle ailecek kahvaltı yapmak istediğiniz bir hafta sonunda ille de pastane kahvaltısı olsun derseniz, sizin için doğru adres Birlik Börek olabilir. Birlik Börek uzun yıllardan bu yana Denizli halkının güvenini kazanmış ve Denizli üzerinde pek çok şubeye sahiptir. Çamlaraltı Mahallesi şubesi kahvaltı için sıkça tercih edilmektedir. (0258) 213 00 93 numarasından ulaşabileceğiniz mekanın yol tarifi için bu linke tıklayabilirsiniz.

Denizli'de hem tarihle iç içe olmak hem de kahvaltı yapmak isteyenler içinse Denizli Konağı doğru adres. Beltaş tarafından işletilen Denizli Konağı, şehrin merkezindeki ferah ve yeşil bahçesi tarihi Denizli evi/konağı şeklinde mekanı yanı sıra kahvaltısıyla da ön planda. Şehir merkezinde yer alan bu işletmenin yol tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Denizli kahvaltı mekanlarına araçlarımızla gitmek isterseniz. Luxury Car Rental - Denizli Oto Kiralama'ya davetlisiniz. Üstelik araçlarınızı Çardak Havalimanında teslim alma opsiyonunuz da mevcut, iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Adres: Atatürk Caddesi No:99 

İletişim: 0258 265 65 61 | 0554 547 78 78

Facebook: facebook.com/carrentalluxury

Instagram: instagram.com/carrentalluxury