Araba Kiralamanın Avantajları

İnsanlar pek çok farklı nedenlerle Denizli Araba Kiralama hizmetinden faydalanmaktadır. Kimisi haftasonu gezintisi için otomobil kiralarken, kimisi de iş seyahatlerinde kullanmak için otomobil kiralamaktadır. Peki bir araba satın almak varken sizce insanlar neden kiralama yapıyorlar? Büyük mali imkanlara sahip şirketler neden satın almak yerine sürekli aylık ya da yıllık olarak filo kiralama / araba kiralama yoluna gidiyorlar düşündünüz mü?

Bu yazımızda tam olarak bunun nedenlerinden ve otomobil kiralamanın avantajlarından bahsediyor olacağız.

Her şeyden önce bir araba satın almanın maliyet ve külfeti üzerinde durabiliriz. ÖTV ve artan döviz kuru araba fiyatlarını ciddi manada etkiliyor. 2018 yılında artık B segment araçların bile sıfır fiyatları 60.000 ₺ ve üzerinde... İyi marka, iyi model ve ful paket isterseniz bu fiyatın 150.000'leri görmesi işten bile değil. 100.000 ₺ gibi bir miktarla yatırım yaptığınızda elde edeceğiniz kazancı düşünün. Peki hiç yatırım yapmadan bankada tutmanız halinde bile alacağınız vadeye ne demeli? Oysa otomobil satın aldıktan sonra kontağınızı ilk vurduğunuz anda aracınız bir anda 2. el oluveriyor ve satış fiyatında dramatik bir düşüş meydana geliyor.

İkinci el otomobil satın almak istediğinizde yaşayacağınız deneyimler daha az zor değil... Aracın yılı, modeli, kilometresi, bakımlarının düzenli yapılıp yapılmadığı gibi pek çok faktörü irdelemeniz gerekiyor. Kafanız rahat bir şekilde ikinci el oto almak için belki de en az 2-3 ay araştırma yapmalısınız. Fiyatlar da pek öyle sempatik değil açıkçası. 200.000 km üzeri otomobiller için bile zikredilen afaki rakamlar ikinci el otomobil satın almaktan da soğutuyor insanları.

Diyelim ki bir araba aldınız... Durun, her şey yeni başlıyor... Yıllık kasko, sigorta ödemelerine hazır olun. Ayrıca 6 ayda bir MTV ödemelisiniz. Tabi ki aracın vize alma esnasındaki masrafları, öncesinde muayenesi... 10.000 bakımı, 50.000 bakımı, 100.000 bakımı ve yola çıkarken hesap etmediğiniz pek çok konu sizi bekliyor olacak.

Oysa Denizli Araba Kiralama hizmetine başvursaydınız tüm bunları düşünmeyecektiniz. Sadece Luxury Denizli Rent A Cardan otomobilinizi kiralayıp keyif sürecektiniz. MTV, ÖTV, sigorta, kasko... Hiçbiri yok... Rutin bakım derdi yok... Hele temizlik derdi, son derece bakımlı ve temiz araç filomuz sayesinde hiç yok. Benzininizi/mazotunuzu koyup gaza basmanız yeterli! Üstelik bugün benzinli araba kiralama yaptınız, yarın dizel yapabilirsiniz. Bugün manuel araba kiralama yaptınız yarın otomatik yapabilirsiniz. Bugün canınız Ford Fiesta binmek istedi Ford Fiesta Araç Kiralama yapar, yarın da dilediğiniz bir başka aracı kiralarsınız. Egea'dan Hyundai i20'ye, Mercedes CLA180'den Audi A3'e kadar... Sizce de adeta evinizin bahçesinde bir oto garajınız varmış gibi değil mi?

Denizli Araba KiralamaPeki çok büyük mali imkanlara sahip kurumsal firmalar neden dışarıdan hizmet alıyor diyebilirsiniz. Cevabı aslında aynı. 10 araçlık bir filoya ihtiyacı olan bir kuruluş düşünün. Neden elindeki meblağı yatırıma dönüştürmek varken gün be gün, kilometresi arttıkça, binildikçe değeri düşen otomobiller alsın ki? Üstelik firma çalışanlarının arabaları ne kadar özenli kullanacağı ayrı bir muamma... Bu durumda bu firmaların sadece araçların rutin bakımlarından sorumlu +1 kişi daha çalıştırması gerekecektir. Ödenecek servis ücretlerini saymıyoruz bile! Oysa filo kiralama şeklinde alınan bir Denizli Rent A Car hizmetinde bu problemlerin hiçbiri yoktur.

Peki araba bir keyif işi diyenler dediğinizi duyar gibiyiz. Evet araba bir keyif işidir ama araba kiralama da bir keyif ve tutku işidir. Normal şartlar altında Mercedes AMG serisi bir otomobil almaya mali durumu müsait olmayan biri pekala özel günlerde bu arabayı kiralayabilir. Ya da Chevrolet Camaro'yu düşünün... Böyle bir otomobili alsanız bile vergisi baş ağrıtacaktır. Ayrıca yüksek yakıt gideri nedeniyle yılın 365 günü çok yüksek kilometreler bu arabayla yapmanız mümkün değildir. Bu durumda arabayı evinizin garajında eskimeye ve fiyat kaybına bırakmanız kaçınılmaz olacaktır. Ancak keyfekeder dilediğiniz gün adedince Chevrolet Camaro Otomobil Kiralama yapabilir, tadını çıkarana kadar bu aracı kullanabilirsiniz! Sıkıldınız mı? O halde bu aracı bir başka lüks araç markası olan BMW modelleriyle değiştirebilir ya da ekonomi grubundan otomobil kiralayabilirsiniz.

Denizli Rent A Car hizmeti almanın kabaca avantajları bunlardır diyebiliriz. Tüm bu avantajlardan ve daha fazlasından faydalanmak için siz de Luxury Car Rental - Denizli Oto Kiralama'ya davetlisiniz!

Adres: Atatürk Caddesi No:99 

İletişim: 0258 265 65 61 | 0554 547 78 78

Facebook: facebook.com/carrentalluxury

Instagram: instagram.com/carrentalluxury

Twitter: twitter.com/carrentalluxury